SVĚT OUTDOORU – časopis pro milovníky hor a outdooru uvádí


Místo konání

Café po lesom (Nemocničná 29, Gelnica, Slovakia)

Informace

Štvrtok 1.12.2022

17:00 Otvorenie festivalu

17:05 Jyrgalan
Česká republika│ 20 min
Film se odehrává v Kyrgyzstánu v bývalé důlní vesnici Jyrgalan, která se po ukončení těžby stala vesnicí duchů. Česká parta FREERIDEGUIDES zde strávila měsíc během kterého zažila lyžování po pás v prašanu, nekonečné pláně bez lidí, 8000 vertikálních metrů za den a srdečnost zbývajících obyvatel.

17:30 Prozíravost
Itálie│ 20 min
Cílem expedicí je obvykle dobytí vrcholu nějaké hory. Pro rychlostního horolezce a skialpinistu Benedikta Böhma a jeho tým je za tím mnohem víc. Jak lze zkušenosti z hor přenést do běžného života? A musí člověk méně riskovat, aby byl dobrým otcem? Příběh se odehrává na Putha Hiunchuli (7246 m.n.m.) v pohoří Dhaulagiri v Nepálu.

17:50 - 18:00 Prestávka

18:00 Stoupání
Francie│ 7 min
V tomto vtipném animovaném filmu vystupují dva horolezci na vrchol. Výstup se odehrává ve 20. století s tím nejprostějším vybavením. Jejich cílem je dopravit sochu Panny Marie na vrchol, jejich víl však ztěžují nepředvídatelné překážky. Povede se jim nakonec jejich cíl splnit?

18:10 Bez pádla Kanada │ 41 min
Bez pádla je dobrodružný kanoistický film o snowboardingu, který spojuje historii horní části řeky Columbia se 140 km dlouhou plavbou od úpatí přehrady Mica Dam až po vrchol přehrady Revelstoke.
Čtyři neohrožení snowboardisté se v polovině ledna snaží následovat kroky Davida Thompsona po řece Columbia, během jednoho z nejchladnějších momentů v zaznamenané historii v Revelstoke.

18:55 Innsbruck. Powder. People.
Nový Zéland │ 17 min
Po mnoha zimních sezónách a soutěžích na nejvyšší úrovni po celém světě končí profesionální freeridový lyžař z Nového Zélandu Neil Williman v Innsbrucku. Tam je vřele vítán talentovanými místními obyvateli. Společně objeví hory Tyrolska během celosvětové pandemie. Jejich poslání: najít ty nejnáročnější sjezdy pouze pomocí veřejné dopravy.

19:15 - 19:30 Prestávka

19:30 - 21:00 Život vo Volovských - prezentácia a diskusia s autormi audiovizuálneho vzdelávacieho projektu o najväčšej časti Slovenského rudohoria krajinného celku Volovské vrchy. Projekt vyrobilo Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci so združením Volovské. Sedemdielny prírodopisný dokumentárny seriál, ktorý približuje unikáty prírody a života vo Volovských vrchoch a jeho hlavným zámerom je priblížiť autentickú karpatskú prírodu, podporiť rozvoj prírodného turizmu a ekologického vzdelávania v školách v okrese Gelnica a Spišská Nová Ves.

Piatok 2.12.2022

17:30 Pro vrchol až na konec světa
Česká republika│ 25 min
Dokument Marka Holečka z expedice Antarktida 2018 vypráví o cestě tam i zpět malou plachetnicí a
o jednom prvovýstupu, na do té doby nepojmenovaný kopec. Kopec dostal název Monte Pižďuch a
novou cestu pojmenovali Bloody Nose. Jako lezecký parťák se v dokumentu představí Mirek Dub.

18:00 Náruč severu
Česká republika │ 24 min
Jirka&Mili se rozhodli užít si severskou romantiku v její maximální syrovosti. Na lyžích a bez podpory projít nejznámější švédský trail Kungsleden v celé jeho délce 450 km. Jak plány ovlivnila týdenní
bouře s větrem až 120 km za hodinu a nečekaně vysokými teplotami kolem nuly? Jak se vyvíjel jejich partnerský vztah v takto extrémních podmínkách? Zvládli cestu dokončit a šli by do něčeho podobného znova?

18: 30 Ledový tanec na Godafossu
Německo │ 31 min
Vodopády na severu Islandu jsou výzvou pro odvážné vodáky. Jak šílení musíte být, abyste to zkusili v zimě? Zeptejme se Matze Brustmanna, Adriana Matterna, Jobsta Hahna z Německa a Sama
Suttona z Nového Zélandu, kteří počátkem března cestují do Goðafossu, aby si troufli na neobyčejné!
Na »Fall of the Gods« zvládla čtveřice řadu úspěšných cest na nejrůznějších trasách – včetně prvního zimního sjezdu 14 metrů vysokého hlavního vodopádu uprostřed řeky.

Odkazy

Facebook
Webová stránka

Vstupné

5 Eur

(o.z. Zpadnutý KÚT)

Príroda je to, na čom nám záleží. Volovské vrchy sú tam, kde trávime najviac času.

Vlastní sponzoři

Spišské kultúrne centrum a knižnicaPartneři

© 2011 - 2024 Outdoor media, s.r.o. - web spravuje studio Webklient -