SVĚT OUTDOORU – časopis pro milovníky hor a outdooru uvádí

O festivalu

Máte dotaz k festivalu nebo se chcete stát pořadatelem? Napište nám na pavel(@)expedicnikamera.cz

Každý rok od října do prosince do více než 150 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.

Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.

Historie

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví 25 000 platících diváků.

 

A kdo za festivalem stojí?

 

Dan Hála

ZAKLADATEL FESTIVALU, duchem cestovatel, dnes spíš kovboj a farmář. Udržuje pastviny na Kokořínsku a pro svoji rodinu staví ranč u řeky Ploučnice.

 

Pavel Pichler

HLAVNÍ MANAŽER FESTIVALU a taky „terapeut“ cestovního ruchu v platformě TravelBakers a tulák, který rád pozoruje přírodu s kávou v ruce

Sto padesát promítání není málo a sto padesát spolupořadatelů má stovku různých potřeb. Pavel je všechny statečně řeší. Telefon zvedne málo kdy, protože buď učí na škole, na kurzu Travelbakers nebo vede poradu informačních center v různých koutech ČR. Každý večer však při kávě a sklence vína odpovídá ne všechny emaily. Kontakt na Pavla je pavel(@)expedicnikamera.cz

Tereza Kubištová

Tereza má na starost získávání skvělých filmů, jejich technický převod a následnou produkci, tak abyste si mohli užít top zážitky v kině nebo v kavárně.

S výběrem filmů pomáhá Festivalová rada ve složení:

Katka Petriková

Katčina dobrodružná duše se projevila už na střední škole, své první výpravy směřovala do Tater a Beskyd. Krátce po dvacítce si sbalila batoh a dva měsíce putovala po Camino de Santiago. Tehdy pochopila, že právě cestování jí bude provázet celým životem, a aby na cesty měla dostatek času, začala pracovat jako šéfredaktorka cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz. Pak už to šlo ráz naráz. Prožila si pořádnou „výškovku“ v pěti a půl tisících v Andách, mrzla v zimě v Ladakhu, šnorchlovala u břehů Kolumbie, pádlovala ve Vietnamu, pozorovala velryby a polární lišky na severu Islandu a osahala si skály od Turecka přes Laos až po Itálii.

Petr Snížák Snížek

Petr, kterému neřekne nikdo jinak než Snížák, je vodák tělem i duší. Poprvé na vodě byl již v prenatálním stavu. S kajakem rád objevuje a sjíždí řeky v různých koutech naší planety, převážně v Asii. Navštívil Nepál a několik částí indického Himálaje včetně oblasti Arunachal Pradesh, kde vzniká jedna z největších řek světa Brahmaputra. Už na střední škole psal vodácké články a postupně to dotáhl na šéfredaktora vodáckého časopisu Pádler. Když nejede na vodu, vyrazí s přítelkyní někam do pouště – zamiloval si Írán i Omán.

Vojta Dvořák

Vojtěch Watt Dvořák, šéfredaktor Svetoutdooru.cz a horský vůdce UIAGM, je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Kreslí už více než 15 let komiks do nejstaršího českého horolezeckého časáku – Montany. Publikuje tam i onam metodické články. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Kontakt: pavel(@)expedicnikamera.cz

Festival Snow Film Fest organizuje časopis Svět outdooru a web SvetOutdooru.cz

SVETOUTDOORU.CZ je přehledný portál se vším, co potřebují horalé vědět. Pyšní se nejucelenějším katalogem horských túr u nás – víc než 1500 treků, výstupů na vrcholy, via ferrat či tras pro sněžnice a zimní turistiku. Důraz klade na kvalitní články o metodice a bezpečnosti, ověřené rady k výběru vybavení, ale nechybí ani rozhovory nebo podrobné recenze vybavení. Psáno outdoorovými profesionály pro milovníky hor a outdooru.

Partneři

© 2011 - 2024 Outdoor media, s.r.o. - web spravuje studio Webklient -