O festivalu

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.

Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.

Historie

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví 25 000 platících diváků.

 

A kdo za festivalem stojí?

 

Dan Hála

– zakladatel festivalu

Dan půl roku přejížděl na koni Patagonii, prosekával se k pramenům Orinoka, jako student prostopoval Indii, jako dospělý byl kovbojem v Arizoně. Se svojí ženou a koňmi prochodil Rumunsko. Dneska udržuje své pastviny na Kokořínsku a dohlíží na chod festivalů Expediční kamera a Snow Film Fest.

 

Jana Ryantová

– manažerka festivalu

Stejně hezké, jako jsou vrcholy velehor, můžou být i Lužické hory v podzimním slunci. Protože hezké je převším žít. Teď a tady. Uvědomovat si tuhle životní jistotu pomáhá Janě jistá míra fyzického vyčerpání. A i proto Jana sportuje. Ráda běhá, s batohem nebo s mapou a buzolou. Ráda počítá serpentiny na horských silnicích, ráda plave a někdy sotva leze. I přes trému a nervozitu před každým závodem se vytrvale hlásí na další a další běhy, orienťáky nebo přírodní víceboje. S prodlužující se vzdáleností někdy přichází i trocha trápení. Jana věří tomu, že každé takové trápení nanečisto pomůže člověku ustát všechno, co před něj život postaví.

 

Jonáš Procházka

– koordinátor festivalu

Jonáš, ačkoliv pochází z pražské aglomerace, většinu času tráví touláním v přírodě. Nedokáže si vybrat, co jej baví nejvíc a tak zkouší všechno. Rád se houpe na vlnách v kajaku nebo zkouší zdolávat skály na laně. Když to jde, vezme boty nebo kolo, mapu, buzolu a vyráží do lesů, luk a hor. Nejvíc si užívá, když z přírody cítí její divokost a neposkvrněnost civilizací. Před dokončením studií cestovního ruchu si přidává ještě vzdělávací pobyt ve Slovinsku a svých zkušeností následně využívá jako průvodce CK Kudrna, kde se s ním můžete potkat převážně na Balkánských zájezdech.

 

S výběrem filmů pomáhá Festivalová rada ve složení:

Katka Smolová

Katčina dobrodružná duše se projevila už na střední škole, své první výpravy směřovala do Tater a Beskyd. Krátce po dvacítce si sbalila batoh a dva měsíce putovala po Camino de Santiago. Tehdy pochopila, že právě cestování jí bude provázet celým životem, a aby na cesty měla dostatek času, začala pracovat jako šéfredaktorka cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz. Pak už to šlo ráz naráz. Prožila si pořádnou „výškovku“ v pěti a půl tisících v Andách, mrzla v zimě v Ladakhu, šnorchlovala u břehů Kolumbie, pádlovala ve Vietnamu, pozorovala velryby a polární lišky na severu Islandu a osahala si skály od Turecka přes Laos až po Itálii.

Petr Snížák Snížek

Petr, kterému neřekne nikdo jinak než Snížák, je vodák tělem i duší. Poprvé na vodě byl již v prenatálním stavu. S kajakem rád objevuje a sjíždí řeky v různých koutech naší planety, převážně v Asii. Navštívil Nepál a několik částí indického Himálaje včetně oblasti Arunachal Pradesh, kde vzniká jedna z největších řek světa Brahmaputra. Už na střední škole psal vodácké články a postupně to dotáhl na šéfredaktora vodáckého časopisu Pádler. Když nejede na vodu, vyrazí s přítelkyní někam do pouště – zamiloval si Írán i Omán.

Vojta Dvořák

Vojtěch Watt Dvořák, šéfredaktor Svetoutdooru.cz a horský vůdce UIAGM, je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Kreslí už více než 15 let komiks do nejstaršího českého horolezeckého časáku – Montany. Publikuje tam i onam metodické články. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Partneři