SVĚT OUTDOORU – časopis pro milovníky hor a outdooru uvádí


Místo konání

Obecní úřad Rozvadov- kulturní sál (Rozvadov 142, 348 06 )

Informace

19:00- slavnostní přivítání účastníků- proslov, seznámení s programem promítaných filmů
19:05- začátek prvního bloku
dle délky a výběru promítaných filmů a nálady mezi diváky bude jedna (případně dvě) přestávka na občerstvení
19:05 WAVY PLAVBA MÉHO ŽIVOTA
Lyžařská odysea v kulisách mrazivých severních fjordů Norska. Dvojice freeriderů se na palubě lodi excentrického kapitána Crocse vydává k vysněnému pohoří. Své touhy upínají ke skalním věžím Kvænangstindan, které se zvedají z vln Norského moře a kde si Nikolai pamatuje, že před více než deseti lety viděl lyžařskou stopu… Film o přátelství, cestě do neznáma, ale hlavně plný neskutečně fantastických sjezdů!
Norsko/ 45 min
19:50 LAPLAND EPLORER
Nika Ballus, současná držitelka Guinessova světového rekordu za nejdelší kitesurfingovou cestu bez podpory, utrpěla v roce 2019 nehodu, která jí změnila život… Více než rok strávila v nemocnici, kde se zotavovala po úplné rekonstrukci nohy a snila o své další cestě. Její sen se stává skutečností o tři roky později. V dubnu 2022 vyráží na první sólo traverz finského a norského Laponska: bez podpory, jen s lyžemi, kity a saněmi… A je to pekelná jízda!
Španělsko/ 20 min
20:10 LUŽBA DUŠE SIBIŘE
Hledání nadýchaného prašanu zavede čtveřici rakouských lyžařů do rozlehlých zasněžených plání Sibiře. Přijíždí do zapadlé osady Lužba uprostřed hor, kde se setkávají se čtyřicetiletým průkopníkem freeridu Antonem Lementěvem. Jeho vzpomínky na pionýrské výpravy na lyžích do místních hor nás zavedou do dob dávno minulých, kdy s přáteli hledali únik z nedalekého špinavého průmyslového města Novokuzněck. Společně s ním se skupina lyžařů vypraví za nejlepším prašanem svého života, ale také nahlédne do hlubin svérázné ruské duše.
Rakousko/ 20 min

20:30- 20:50 PŘESTÁVKA- možnost krátké besedy nad jednotlivými filmy. Občerstvení zajištěno !

20:50 SALAŠ: GRUZÍNSKÝ FREERIDE
Zabořit prst do mapy Velkého Kavkazu, koupit stan a kamna, vyrobit expediční sáně a vyrazit vstříc neznámému. O tom je nový film s názvem Salaš od Freerideguides.cz, který vznikl při objevování nové lokality v Gruzii.
ČR/ 20 min
21:10 LALODGE
Jaké zimní disciplíny zvládne freeskier Hugo Laugier? Vtipně pojatý skeč o tom, jak si freeskier Hugo oblékne svůj nejlepší dres a v doprovodu „trenéra“ a pětinásobného olympijského medailisty Martina Fourcada si vyzkouší biatlon, slalom a dokonce hokej! Užijte si deset minut zábavy a netradiční podívané v jednom z dílů seriálu LALODGE.
Francie/ 10 min
21:20 OSAMĚNÍ
Jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka? Profesionální horolezkyně a horská vůdkyně Sarah Hueniken zasvětila horám celý svůj život. Když během jednoho z jejích zážitkových lezeckých kempů zasáhne lezce ve stěně lavina a zahyne jedna z jejích nejlepších přítelkyň, propadá se Sarah psychicky na samé dno. Upadá do temnoty, která zasáhla i mnoho jiných horských vůdců poté, co zažili tragickou nehodu. Cesta k uzdravení a znovu-nalezení jistoty v horách zavede Sarah do tří náročných mixových stěn kanadských Skalistých hor, které se pokusí zdolat za jediný den. Dokáže překonat traumatický zážitek a najít opět sama sebe?
Kanada/ 45 min
22:05 LINE AND AIR
Dechberoucí spojení snowboardingu a létání. Profesionální snowboardistka a pilotka Géraldine Fasnacht kombinuje své dvě největší vášně, aby společně s Marion Haerty a Christinou Lusti podnikly sjezdy neuvěřitelně smělých a jinak nedostupných linií uprostřed Alp. Vydávají se po stopách leteckých pionýrů, jako byl Hermann Geiger, který v roce 1921 přistál na dosud nejvyšším bodě v Evropě – na ledovci Monte Rosa ve výšce 4370 m n. m. Geraldine nás ve filmu zve na palubu svého ultralehkého letadla, abychom se podělili o její filozofii, proletěli se neuvěřitelnou krajinou a užívali si absolutní svobodu při jízdě na snowboardu v čerstvém prašanu.
Svýcarsko/ 39 min
22:45 Konec promítání- oficiální ukončení programu

Odkazy

Webová stránka

Vstupné

OBČERSTVENÍ NA MÍSTĚ ZAJIŠTĚNO !
Dospělý: 80,-Kč
Děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP 30,- Kč
(vybrané vstupné půjde na charitativní účely).
Vstupenky bude možné zakoupit až na místě při vstupu na promítání. Rezervace míst neděláme.

(Obec Rozvadov)Partneři

© 2011 - 2024 Outdoor media, s.r.o. - web spravuje studio Webklient -