SVĚT OUTDOORU – časopis pro milovníky hor a outdooru uvádí


Místo konání

Kino Máj Doksy (Kino Máj Doksy, Máchova 542, 472 01 Doksy)

Informace

V sobotu 11. listopadu od 15.00 hodin se bude v kině Máj v Doksech konat již dvanáctý ročník oblíbeného filmového festivalu zimních sportů SNOW FILM FEST.

Festival bude i letos moderovat a svými vlastními zážitky z cest jej zpestří rodák z Doks, cestovatel Jan (Venca) Francke.

Festival i letos přinese řadu těch nejlepších světových a českých filmů se zimní outdoorovou tématikou. Letošní rok je ve znamení skialpinismu, freeride lyžování, snowboardingu, kitesurfingu, lodí i letadel. Těšit se tak opět můžete na snímky plné adrenalinu, dobrodružství a nezkrotné přírody.

Když profesionální horolezkyně Sarah Heuniken přišla při výpravě o svou přítelkyni, dostala se psychicky na dno. Její cesta zpět do hor a k sobě samotné je náročná a vede přes nejrůznější překážky. Jak se uzdravit a překonat traumatický zážitek? O tom je film Osamění od Heather Mosher.
Snímek Speedup: Himalájský příběh propojuje krásu velehor se snahou upozornit na dopady lidské činnosti a změny klimatu na přírodu nejvyšších hor světa. Horolezec, extrémní skialpinista a ambasador Světového fondu na ochranu přírody Benedikt Böhm překonává rekordy ve výstupech na různé velehory. Tentokrát se spolu s Prakashem Sherpou rozhodl zdolat sedmitisícový vrchol Himlung Himal a ukázat světu, jaké následky může lidská činnost na krajinu mít.
Milovníci čerstvého prašanu si na své přijdou u filmu Lužba: Duše Sibiře od Andrého Costy. Line And Air pak ohromí neuvěřitelnými výhledy z paluby ultralehkého letadla a svobodou, kterou si autor Geraldine Fasnacht užívá při jízdě na snowboardu.
Pro spojení lyží, kite, saní a traverzu Laponska se rozhodla současná držitelka Guinessova rekordu v nejdelší kitesurfingové cestě bez supportu. Lapland Explorer je pro Niky Ballus dalším splněným snem po těžkém úrazu nohy. Na sever se vydáme i se snímkem Wavy: Plavba mého života, kde se dvojice freeriderů dělí o zážitky z neskutečných sjezdů.
Role českého solitéra v jinak zahraniční tvorbě se ujal Ondřej Pekárek s filmem Salaš: Gruzínský freeride. Sbalil stan, pořídil si kamna, expediční sáně a vyrazil. Objevte společně s ním nová místa v Gruzii. V neposlední řadě se pak na festivalu můžete pobavit při sketchi Lalodge od Huga Laugiera, který je sice freeskierem, ale rozhodne se v doprovodu bývalého biatlonisty Martina Fourcada vyzkoušet další zimní sporty.

Podrobnější informace o všech filmech, které uvidíte na letošním festivalu, najdete na www.snowfilmfest.cz.

Navštívit můžete také webové stránky kina (http://kinodoksy.cz).

Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji můžete zakoupit v kině Máj a v Infocentru města Doksy.

Odkazy

Facebook
Webová stránka

Vstupné

Vstupné v předprodeji: děti, studenti a senioři 90 Kč, dospělí 120 Kč
Vstupné na místě: děti, studenti a senioři 120 Kč, dospělí 150 Kč

(Kulturadoksy.cz )

Partneři

© 2011 - 2024 Outdoor media, s.r.o. - web spravuje studio Webklient -